Пирин записа второ поражение от началото на сезона във Втора лига, след като отстъпи с 2:3 при гостуването си на Лудогорец 2. Мачът се проведе на централния терен на Спортен център „Лудогорец“. Тимът ни поведе с 2:0 до 14-ата минута на срещата с головете на Преслав Йорданов и Джон Аийна, но през второто полувреме допусна пълен обрат.
Първата ситуация за гол дойде още във 2-ата минута, когато Станислав Манолев стреля от дистанция, но топката излезе в аут. Само три минути по-късно тимът ни откри резултата, след като Конър Хендерсън стреля фронтално срещу вратата, стражът на домакините отби, но намиращият се наблизо Преслав Йорданов се разписа при добавката. Това бе четвърти гол за Преслав Йорданов от началото на сезона.
В 14-ата минута Пирин удвои преднината си. Станислав Манолев изведе с хубав пас по земя Джон Аийна сам срещу вратаря и той не сгреши. По този начин Аийна реализира втория си гол от началото на шампионата.
Пет минути по-късно Лудогорец стигна до първото си положение за гол. Бранимир Костадинов стреля с глава отдясно, но параболичният му удар мина покрай гредата.
В 27-ата минута капитанът на домакините Иван Йорданов намали разликата в резултата с удар, фронтално срещу вратата, който рикошира в тялото на защитник и спря в мрежата.
В 34-ата минута Стилиян Николов можеше да се разпише, след като засече с глава центриране на Конър Хендерсън от пряк свободен удар.
В последната минута на първото полувреме Манолев стреля, но топката се отби в тялото на защитник и излезе в корнър.
През второ полувреме тимът ни изпусна инициативата и в 59-ата минута Димитър Митков изравни резултата с отмерен удар от границата на наказателното поле. Пълния обрат реализира Валентин Найденов, който се разписа след индивидуален пробив отляво. В първата минута на добавеното време Спас Георгиев получи втори жълт и съответно червен картон.
След паузата за националните отбори, Пирин посреща Спортист (Своге). Мачът е на 12 септември.
Лудогорец 2: Русанов, Костадинов (46-Шоко), Кельовлуев (81-Караангелов), Дост, Генчев, Димитров, Йорданов –к, Илиев, Петров (88-Вълчев), Чукалов (66-Найденов), Митков.
ПИРИН: Петров, Бастунов, С. Николов, Бодуров – к, Исуф, Хендерсън, Станоев, Аийна (81-Карачанаков), Георгиев, Манолев, Йорданов (66-Оукли,78-Алексиев).
Съдия: Димитър Буров
Жълти картони: Дост, Чукалов, Генчев (Л)/Николов, Георгиев, Станоев, Хендерсън (П).
Червен картон: Георгиев (П)