Отборът на Пирин Лейдис постигна петата си победа от началото на женското първенство, след като надигра като гост ЛП Суперпорт с 1:0. Единственото попадение в мача на стадиона в „Обеля“ отбеляза Лилия Бирова в 90-ата минута на срещата. Бирова се разписа с техничен удар по земята, след като бе изведена от влезлата като резерва Емили Дамянова.
Срещата бе белязана от дебюта на Бети Баракова и Борислав Ганчев начело на отбора, които замениха освободения Стийв Хамилтън.
Успехът срещу намиращия се в подем отбор на ЛП дойде след две поредни поражения – срещу НСА и Локомотив (Пловдив). В мача не взе участие националката Здравка Парапунова, а поради контузии играта напуснаха Силвия Джалева и Полина Ръсина, които излязоха съответно на полувремето и към края на мача.
Домакините имаха доста положения за гол, но вратарката ни Дженифър Къри направи фантастични спасявания срещу Ивет Василева и Биляна Пенчева, която удари и греда в 64-ата минута.
С победата Пирин Лейдис се придвижва на третото място преди изиграването на останалите мачове от кръга.
Следващият ни съперник в първенството е отборът на Локомотив (Стара Загора). Двубоят е в Благоевград.
ЛП СУПЕРСПОРТ – ПИРИН ЛЕЙДИС 0:1
ЛП Суперпорт: Симова, Найденова, Данчева, Мишева, Дамянова, В.Иванова, Георгиева, Б.Иванова, Пенчева, Атанасова, Василева.
Пирин Лейдис: Къри, Иванова, Минчева, Юзекчиева, Качулска, Джалева (46-Самарджийска), Тодорова (63-Дамянова), Крълева (67-Кързън), Бирова, Шопска, Ръсина (83-Данаилова).