Пирин постигна ценен успех срещу един от преките си конкуренти в борбата за оцеляване в Първа лига. “Орлетата” се наложиха у дома над Хебър с 2:0 в двубой от 23-ия кръг на родния шампионат.

Домакините бяха по-активни през по-голямата част от срещата и заслужено се поздравиха с трите точки. И двете попадения паднаха след почивката. Даниил Кондраков откри резултата в 67-мата минута, а 120 секунди по-късно Борис Тютюков удвои аванса на своя тим.

Победата е втора поредна за тима на Христо Янев, след като преди седмица Пирин надви Лудогорец в Разград с 1:0. С нея тимът ни се откъсна на 7 точки от последния в класирането Спартак (Варна).

ПИРИН 2:0 ХЕБЪР

1:0 Даниил Кондраков (67), 2:0 Борис Тютюков (69)

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров (К) (84-10.Славчо Шоколаров), 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 26. Иван Тасев (66-24.Борис Тютюков), 17. Илкер Будинов (74-8.Дмитро Семенив), 9. Преслав Йорданов (84-29.Мартин Бачев), 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраил Макрецкис;

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К), 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 3. Богомил Божуркин, 27. Роберт Мазан, 15. Камен Хаджиев, 55. Георги Вълчев, 8. Алекс Серано, 98. Георги Търтов, 97. Венсан Марсел, 17. Арсенио Валпорт.