تنازل بيرين أمام لوكوموتيف (صوفيا) مع 0:1 в мач от 31-вия кръг на Първа лига. В герой зажелезничаритесе превърна Димитър Митков, който отбеляза единственото попадение в срещата в 37-мата минута. Дебют за Пирин направиха японецът Юки Айзо и юношата Георги Шаламанов, които се появиха като резерви през второто полувреме. Първи мачове като титуляри изиграха вратарят Марио Кирев и нападателят Даниел Иванов. Лазар Еринин се появи в игра за втори път, след като дебютира на 5-ти март в мача срещу Черно море. Ввъ втори пореден мача титуляр бе бесарабският българин Вячеслав Велев. През втрото полувеме на срещата бе отменен гол на Станислав Костов заради засада след намесата на ВАР.

Въпреки загубата, „орлетата“ остават на върха в групата за местата от 11-то до 14-то, но вече с равни точки с Локомотив (صوفيا) – с по 33.

في.يوم السبت, 21 май, من 19:15 ح. Пирин приема Ботев (فراتسا) в последен мач за сезона.
قاطرة (صوفيا) – ПИРИН 1:0
1:0 Димитър Митков (37)

ЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов, 26. Красимир Милошев (إلى), 6. Пламен Крачунов, 5. Йоргос Кацикас, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров, 58. اوكتافيو, 89. Матеус Дуарте, 45. Димитър Митков, 10. Валентин Николов

بيرين: 1. Марио Кирев, 19. فياتشيسلاف فيليف (46-2.Юки Айзу), 5. نيكولاي بودوروف (إلى), 3. بيتر زانيف, 6. جوليان بوبيف, 10. Казуки Такахаши, 18. Светослав Дяков (75-44.Георги Шаламанов), 73. فينسيسلاف بينجوزوف (46-11.ستانيسلاف مانوليف), 26. إيفان تاسيف, 20. Даниел Иванов (75-7.Лазар Еринин), 9. بريسلاف يوردانوف (46-29.ستانيسلاف كوستوف)