Пирин записа домакинска загуба с 2:3 от Локомотив (Пд) в сблъсък от 16-ия кръг на Първа лига. В герой за гостите се превърна Георги Минчев, който отбеляза хеттрик във вратата на “орлетата”. Попаденията за „орлетата“ пък бяха дело на Станислав Костов и Станислав Манолев. След този резултат Пирин е 12-ти в класирането. В следващия кръг тимът на Уорън Фийни гостува на ЦСКА 1948. Срещата е четвъртък, 02.12., от 12:45 ч.

Двубоят започна много равностойно без сериозни положения. Все пак в 18-ата минута гостите пропуснаха първата добра възможност. Бирсент Карагарен проби отдясно, след което се опита да намери Георги Минчев в наказателното поле, но подаването му беше твърде силно за нападателя.

В 29-ата минута Станислав Костов откри резултата на стадион “Христо Ботев”. Нападателят напредна и отправи удар, който беше блокиран от Биков. Нападателят на “орлетата” се ориентира бързо в ситуацията и с мощен шут от близка дистанция не остави никакви шансове на Лукас Рейдър.

В 52-ата минута Антон Карачанаков завъртя добре Кристиан Гомис, но ударът му с десния крак попадна право в ръцете на стража на гостите.

В 58-ата минута “смърфовете” изравниха резултата. Парвиз Умарбаев центрира перфектно в наказателното поле към Георги Минчев, който успя да изпревари Николай Бодуров, след което майсторски насочи топката в мрежата на Пирин.

Гостите от Пловдив направиха пълен обрат в 62-ата минута, когато отново Георги Минчев се превърна в главно действащо лице. Димитър Илиев пусна остър пас в наказателното поле към нападателя на тима, който от близка дистанция се разписа.
В 79-ата минута Станислав Костов бе близо до изравнителното попадение. Нападателят на домакините отправи удар от няколко метра, но покрай вратата.

Две минути преди края на срещата Бирсент Карагарен спечели дузпа, която бе реализирана от Георги Минчев, който оформи своя хеттрик.

Секунди по-късно влезлият като резерва Иван Тасев спечели дузпа и за Пирин. Зад топката застана Станислав Манолев, който също не пропусна да запише името си сред голмайсторите.

В последните секунди на мача “орлетата” опитаха да стигнат до точката, но защитата на Локомотив се справи и заслужено спечели трите точки.

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:3
1:0 Костов (29),1:1 Минчев (58), 1:2 Минчев (62), 1:3 Минчев (88-дузпа), 2:3 Манолев (90-дузпа)

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (74-17.Спас Георгиев), 31. Красимир Станоев (83-26.Иван Тасев), 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 11. Станислав Манолев, 14. Стилян Николов, 6. Юлиян Попев (65-9.Преслав Йорданов)

Локомотив: 71. Лукас Рейдър, 2. Олексий Биков, 5, Мартин Паскалев, 3. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 10 Георги Минчев