Пирин отстъпи на Левски с 0:1 при гостуването си от 5-ия кръг на Първа лига. Треньорът Красимир Петров имаше доста проблеми със състава , тъй като поради различни причини отсъстваха Николай Бодуров, Юлиян Попев и Преслав Йорданов.

Единственото попадение в срещата бе дело на Роналдо в 70-ата минута. Двубоят премина под пълната доминация на домакините, които имаха множество положения за гол, а в 11-та минута на срещата удариха и греда.

Вратарят на Пирин Янко Георгиев направи много силен мач с редица спасявания, а 17 годишният Илиан Костов дебютира през този сезон, изигравайки едва втория си мач в Първа лига.

В края на срещата втори жълт и съответно червен получи Красимир Станоев.

В петък, 12 август, Пирин гостува на Черно море в мач от 6-ия кръг на шампионата.

ЛЕВСКИ 1:0 ПИРИН
1:0 Роналдо (70)

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22.Патрик-Габриел Галчев, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 14. Илиян Стефанов, 88. Марин Петков

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 25. Илиан Костов, 3. Петър Занев (59-8.Емил Янчев), 45. Христофор Хубчев, 31. Красимир Станоев, 73. Венцислав Бенгюзов (71-10.Славчо Шоколаров), 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев (46-18.Мартин Смоленски), 11. Андрей Йорданов (71.Юки Айзо), 26. Иван Тасев (61-29.Станислав Костов)

Съдия: Станислав Тодоров
Стадион: “Георги Аспарухов”