Пирин и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в двубой от 16-ия кръг на Първа лига, който бе дебют за новия наставник на отбора ни – Христо Янев. В края на срещата опитният защитник Петър Занев получи удар в главата и бе откаран с линейка към болницата. Прегледите показаха, че е получил комоцио, а в момента състоянието му е стабилно. Мач номер 200 в Първа лига записа Славчо Шоколаров, който стартира в титулярния състав.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в седмата минута. Андрей Йорданов се откъсна по лявото крило, след което беше съборен в наказателното поле. “Орлетата” имаха претенции за дузпа, но се оказа, че атакуващият футболист на домакините е бил в положение на засада.

Още в 16-ата минута отборът ни направи принудителна смяна, след като Преслав Йорданов напусна заради контузия в прасеца. На негово място на терена се появи Станислав Костов.

В 31-ата минута титулярният вратар Янко Георгиев бе заменен принудително, заради травма в коляното. В игра влезе Максим Ковальов, който дебютира в Първа лига.

В края на първата част “орлетата” направиха пропуск.Станислав Костов бе изведен сам срещу Динко Хоркаш. Опитният стрелец обаче пусна топката покрай вратата.

В 61-ата минута Джовани отправи страхотен шут от свободен удар., но вратарят на домакините Максим Ковальов изби с върха на пръстите си, след което топката докосна и гредата, за да излезе в корнер. Секунди по-късно стражът отново трябваше да се намесва решително. Александър Василев отправи коварен удар по земя, но Ковальов се справи чудесно.

В 77-ата минута Радослав Цонев центрира отлично от корнер на втора греда, където бе оставен непокрит Николай Бодуров. Капитанът отправи удар с глава, но Динко Хоркаш се справи със ситуацията.

В 92-ата минута Максим Ковальов се отличи за пореден път със спасяване. Гостите изпълниха корнер, от който се получи разбъркване, а Тодор Павлов отклони, но стражът запази мрежата си суха. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

По този начин Пирин събра актив от 9 точки, което ги оставя на 15-о място във временното класиране.

СЪСТАВИ

Пирин (Благоевград): 21. Янко Георгиев (31-12.Максим Ковальов), 5. Николай Бодуров (к), 45. Христофор Хубчев, 3. Петър Занев(88-7.Китан Василев), 20. Чебрайлс Макрецкис, 10. Славчо Шоколаров, 18. Мартин Смоленски (88-8.Емил Янчев), 17. Радослав Цонев, 26. Иван Тасев, 11. Андрей Йорданов, 9. Преслав Йорданов (16-29.Станислав Костов)

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 3. Луан, 13. Матеус, 15. Пиер Зебли, 10. Джовани, 14. Димитър Илиев (К), 7. Бабакар Дион. 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен