Пирин загуби гостуването си на Царско село в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Венцислав Христов се отчете с две попадения (11′ и 19′). Реди Каса вкара третото попадение за домакините в 70-ата минута от пресилена дузпа. При 2:0 в полза на домакините не бе признат гол на Станислав Костов, след като ВАР се намеси и анализира положението в продължение на повече от 5 минути и взе решение, че има засада. В крайна сметка на телевизионните повторения се видя, че засада няма. Дебют като титуляр в Първа лига за Пирин записа десният защитник Вячеслав Велев, а в края на срещата дебют в професионалния футбол направи млядият Николай Николов.

В следващия кръг Пирин гостува на Локомотив (София) в мач от 31-ия кръг. Двубоят е в понеделник, 16 май, от 20:00 ч.

ЦАРСКО СЕЛО 3:0 ПИРИН

1:0 Венцислав Христов (11), 2:0 Венцислав Христов (19), 3:0 Реди Каса (70) – д.

Царско село: 22. Хадим Ндиайе, 3. Мартин Кавдански, 4. Валентино Пулиезе, 7. Жереми Петрис, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 91. Венцислав Христов

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 73. Венцислав Бенгюзов (78-15.Николай Николов), 19. Вячеслав Велев, 31. Красимир Станоев (48-11.Станислав Манолев), 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов (78-Преслав Йорданов), 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 14. Стилян Николов, 45. Христофор Хубчев