ФК Пирин загуби домакинската си контрола с ЦСКА София с 1:3. Пиринци изиграха добър мач с вицешампиона на България, като може да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство.
Първото полувреме започна отлично за зелените, като на два пъти Михайлов и Меледже бяха много близо до гола в чисти ситуации. Гостите откриха резултата още при първата си възможност, като от корнер успяха да излъжат отбраната на домакините в 11-та минута, а точен бе Евандро.
Орлетата бързо върнаха гола, като отлична атака и подаване на Хендерсън изведе Меледже в стрелкова позиция и нападателят не сгреши за 1:1 в 21-та минута. Радостта от гола не бе дълга, като отново след корнер, Гълъбов бе точен девет минути по-късно.
Резултатът бе оформен в 52-та минута и отново след корнер. Евандро бе точен пак, оставен непокрит пред вратата на пазилия през втората част Ганев.
Домакините имаха още няколко отлични възможности през това полувреме, но неточни удари на Златинов и Контохристос не поразиха целта.
Пирин домакинства в следващия си мач от Втора Лига, като на 19-ти октомври пиринци домакинстват на Поморие.