Пирин остава в Първа лига и през следващия сезон. “Орлетата” постигнаха труден успех с 1:0 над Ботев (Враца) в сблъсък от 29-ия кръг на шампионата, осигурявайки си оставането в елита три кръга преди края. За пореден път в герой за тима на Радослав Митревски се превърна Станислав Манолев, който заби единственото попадение на стадион “Христо Ботев”.

Първата интересна ситуация в двубоя се откри пред вратата на гостите още в 4-ата минута. Красимир Тодоров отправи шут с левия крак, но Янко Георгиев се намеси майсторски, избивайки кълбото с една ръка в корнер.

В 9-ата минута Антон Карачанаков центрира от ъглов удар към Стилян Николов, който отправи добър изстрел с глава, но над вратата.

В 20-ата минута “орлетата” стигнаха до гол. Станислав Манолев получи възможност да стреля и за пореден път показа огромната си класа, реализирайки много красив гол с прецизен удар от далечна дистанция.

До края на първата част двата отбора не успяха да стигнат до интересни голови положения.

В 55-ата минута Николай Бодуров засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина покрай десния страничен стълб.

В 84-ата минута Юлиян Ненов отправи удар, но Янко Георгиев се намеси. Това бе и последното интересно положение в мача.

В неделя, 8 май, Пирин гостува на Царско село в мач от 30-ия кръг на шампионата.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 0:1

0:1 Манолев (20)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 33. Христо Георгиев, 22. Диего Фераресо, 2 Валери Христов, 77. Мартин Николов, 3. Луис Фелипе, 17. Чавдар Ивайлов, 94. Юлиян Ненов, 11. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров, 19. Браян Переа, 10. Теодор Георгиев

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 71. Антон Карачанаков (67-26.Иван Тасев), 31. Красимир Станоев (88-45.Христофор Хубчев), 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев (88-73.Венцислав Бенгюзов), 15. Стилян Николов, 6. Юлиян Попев, 29. Станислав Костов (75-9.Преслав Йорданов)

Източник на данни: Overlyzer