Пирин отстъпи с 1:2 на Левски в третата си приятелска среща от лятната подготовка, която се проведе в Самоков. Роналдо отбеляза и двата гола още в самото начало на двубоя. Бразилецът бе точен първо в 3-ата минута, след което удвои в 6-ата минута.

Пробив на Андрей Йорданов в 31-ата минута завърши с опасно центриране, което бе избито пред голлинията от Цунами.

Краси Станоев намали разликата в резултата в 39-ата минута.

“Орлетата” показаха доста по-добра игра през второто полувреме, когато пропуснаха няколко възможности.

Веднага след почивката вратарят на Левски Андреев спря опит на Калоян Тодоров да изравни. Малко по-късно вратарят на Левски изби лошо върната топка от защитника на “сините” Сундберг.

В последните минути Петър Занев имаше възможност да изравни от свободен удар, а Марин Петков стреля слабо от добра позиция.

Буквално в последната минута Георги Миланов с удар от над 30 метра уцели горната греда.

В събота, 25 юни, от 19:00 ч. Пирин посреща Спартак (Варна) в четвъртата си контрола от подготвителния период.

ЛЕВСКИ – ПИРИН 2:1

1:0 Роналдо Соареш 3

2:0 Роналдо Соареш 6

2:1 Красимир Станоев 40

ЛЕВСКИ: Андреев, Блажевич (73 – Божилов), Ван Дер Каап (65 – Кордоба), Сундберг (73 – Динев), Цунами (65 – Галчев), Митков (65 – М. Петков), Кръстев (46 – Краев), Роналдо (70 – Бачев), Попов (65 – Миланов), Уелтън (70 – Ант. Стоянов), Бари (65 – Стефанов)

ПИРИН: Кирев (46 – Я. Георгиев), Дюлгеров (79 – Карадачки), Велев (46 – Ил. Костов), Занев (86 – В. Стоянов), Попев (63 – Аизу), К.Василев (46 – К. Тодоров), Ем.Янчев (46 – Бенгюзов), Станоев (79 – Хр. Димитров), Анд. Йорданов (70 – В. Христов), Пр. Йорданов (63 – Д. Иванов), Ст.Костов (63 – Такахаши)