Пирин отстъпи на Локомотив (София) в мач от 11-ия кръг на Първа лига, който се проведе на стадион “Христо Ботев” в Благоевград. Единственото попадение падна в средата на първата част и бе дело на бразилеца Алан, след като Митков стреля силно от фаул по земя, а избитата от Янко Георгиев топка се оказа право в краката на голмайстора.

Втората част започна равностойно, като в 53-ата минута Станоев опита удар от далечна дистанция, но след рикошет стражът на гостите не се затрудни и улови. Станислав Костов се опита да изненада Александър Любенов с далечен удар в 62-ата минута, но топката излезе в аут, а малко след това Антонио Вутов стреля от пряк свободен удар в 68-ата минута, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Георгиев.

В края на мача Пирин се вдигна на щурм да търси изравняването, но така и не успя да организира нещо опасно пред Любенов с изключение на един силен далечен удар, който мина покрай вратата.
След паузата за националните отбори Пирин гостува на ЦСКА-София.

ПИРИН 0:1 ЛОКОМОТИВ (СФ)

0:1 Алан (27)

ПИРИН (4-1-4-1): 21. Георгиев, 19. Велев, 5. Бодуров, 38. Дюлгеров, 45. Хубчев, 20. Макрецкис (63-18. Смоленски), 31. Станоев, 17. Цонев, 26. Тасев (76-23.Такахаши), 73. Бенгюзов (76-10.Шоколаров), 29. Костов (63-9.П.Йорданов)
Старши треньор: К. Петров

ЛОКО СФ (3-4-1-2): 24. Любенов, 33. Алан, 13. Рапосо, 21. Хаджиев, 22. Найденов, 8. Славчев, 26. Милошев, 44. Кацаров, 39. Вутов, 11. Франса, 45. Митков

Старши треньор: С. Генчев

СЪДИЯ: Владимир Вълков

СТАДИОН: “Христо Ботев”