Пирин загуби гостуването си от седмия кръг на Първа лига на Локомотив (София) с 1:2. Красимир Станоев откри от дузпа за “орлетата” с третия си гол за сезона. Октавио изравни, а Пламен Крачунов от несъществуваща дузпа, която бе изпълнена повторно заради „неправилна позиция на вратаря на голлинията“, донесе победата на Локомотив.

Пирин влезе по-добре в мача и в 12-ата минута откри резултата. Преслав Йорданов бе съборен в наказателното поле от Матеус Роча. Съдията Давидов отсъди дузпа, която бе потвърдена и от ВАР. Зад топката застана Красимир Станоев и със силен удар реализира.

В 18-ата минута домакините можеха да изравнят резултата, но далечния удар на Александър Александров спря в гредата.

В 25-ата минута Локомотив изравни. Октавио получи топката на границата на наказателното поле и с красив параболичен удар реализира за 1:1.

До края на полувремето темпото спадна и чистите положения пред двете врати на практика липсваха.

В 65-ата минута Локомотив излезе напред в резултата.

Реферът Георги Давидов отсъди несъществуваща дузпа за „нарушение“ на Петър Занев срещу Илия Димитров. Зад топката застана Пламен Крачунов, а вратарят Петър Петров спаси. След намесата на ВАР обаче се оказа, че стражът е напуснал голлинията преди изпълнението и дузпата трябваше да бъде бита отново. Нищо подобно не се видя от телевизионните повторения. В крайна сметка Крачунов реализира.

До края на срещата отборът ни не успя да стигне до изравняване на резултата.

В петък, 17 септември, от 18:15 ч. Пирин гостува на Арда в мач от 8-ия кръг на първенството.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1 ПИРИН

0:1 Станоев (12-д), 1:1 Октавио (25), 2:1 Крачунов (65-д)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 13. Рапосо, 3. Петков, 6. Крачунов, 4. Орачев, 44. Кацаров, 89. Матеус, 11. Лолала, 7. Александров, 19. Димитров.

ПИРИН: 99. Петров, 2. Ферари, 38. Дюлгеров, 14. Николов, 3. Занев, 44. Хендерсън (46-Бенгюзов), 31. Станоев, 18. Дяков, 7. Брахими (75-С.Георгиев), 71. Карачанаков, 9. Йорданов (75-Гощелиани).