Пирин загуби гостуването си на ЦСКА 1948 с 1:2 в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Тимът ни игра с човек повече, след като Ангел Лясков от “червените” беше изгонен от игра с директен червен картон в 20-ата минута. Венцислав Бенгюзов откри резултата, засичайки топката след центриране от корнер в 28-ата минута. В 33-ата минута пък Бенгюзов напусна терена след контузия в глезена. До края на полувремето Пирин имаше втори шанс да се разпише, но Станислав Костов стреля над вратата от удобна позиция.

Ивайло Чочев изравни в 55-ата минута със своя 14-и гол в шампионата. В 82-ата минута резервата Енрике Рафаел донесе обрата за “червените”.

В петък, 11 ноември, от 17:30 ч. Пирин посреща Спартак (Варна) в последния си двубой от Първа лига за календарната година.

ЦСКА 1948 2:1 Пирин (Благоевград)
0:1 Венцислав Бенгюзов (28), 1:1 Ивайло Чочев (55), 2:1 Енрике Рафаел (82)

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 22. Даскалов, 87. Петров, 24. Марин, 4. Лясков, 18. Чочев, 58. Октавио, 6. Охене, 10. Русев, 7. Топузов, 25. Сердюк.

Пирин: 12. Ковальов, 38. Дюлгеров, 11. Йорданов (81-7.Василев), 73. Бенгюзов (33-18.Смоленски), 26. Тасев (46-8.Емил Янчев), 5. Бодуров, 17. Цонев, 10. Шоколаров, 29. Костов, 45. Хубчев, 20. Макрецкис.