Пирин победи Ботев (Враца) с 2:0 в контролна среща, играна на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. Неофициален дебют за „орлетата“ направи украинския нападател Данило Кондраков. През второто полувреме в игра се завърна възстановеният от травма Преслав Йорданов. Точни за „орлетата“ бяха Тютюков и Медвед, като и двата гола паднаха през второто полувреме.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 5-ата минута Иван Тасев стреля, топката рикошира в тялото на защитник на Ботев и излезе в корнер. Две минути по-късно Браян Мендоса стреля с глава, но не намери вратата.
В 16-ата минута Иван Тасев обърна фланга на атаката към Илкер Будинов, който прати опасна ниска топка в наказателното поле, но защитникът на врачани Кавдански се намеси и изчисти в ъглов удар. Четири минути по-късно Клери Сербер центрира и Переа стреля с глава, но Янко Георгиев улови. В 25-ата минута Красимир Тодоров шутира към вратата, но изстрелът мина встрани.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В 54-ата минута резултът бе открит. Иван Тасев проби и стреля към вратата, стражът на гостите Костов отби, но при добавката Борис Тютютков прати топката в мрежата. Три минути по-късно Макрецкис напредна с дрибъл и намери Семенив, който пропусна сам срещу вратаря.

В 61-ата минута Стефан Гаврилов стреля покрай вратата на Ковальов. В 69-ата минута Красимир Станоев шутира от пряк свободен удар, но топката попадна в ръцете на вратаря. В 69-ата минута Илкер Будинов направи пробив отдясно и стреля, но вратарят спаси.

В 75-ата минута Преслав Йорданов стреля с глава, но топката излезе в аут.
Три минути преди края Будинов проби отдясно и стреля, вратарят на гостите отби, но доследвалият атаката Владимир Медвед бе точен при добавката.

Състав на Пирин: 21.Я. Георгиев (46-12.М.Ковальов), 17.Будинов, 38. А. Дюлгеров (к) (76-25.И.Костов), 19. В. Велев, 11. А. Йорданов (46-45.Х.Хубчев), 31. К. Станоев (84-15.Л.Тодоров), 13. Д. Тонев (46-10.С.Шоколаров), 20. Ч. Макрецкис (64.29.М.Бачев), 26. И. Тасев (55-7.В.Медвед), 8. Д. Семенив (71-9.П.Йорданов), 77. Д. Кондраков (46.23 Б.Тютюков).