ОФК Пирин победи ФК Сака Каменица с 3:0 в последната контрола от зимната подготовка, седмица преди подновяването на шампионата на Втора лига. Двубоят се изигра пред около стотина зрители в прекрасно време за футбол на ст. Христо Ботев в Благоевград.
Зелените започнаха мача по-остро и окупираха наказателното поле на гостите. Първото попадение падна в 12-та минута, когато Хуан Пабло нахлу по левия фланг, но вместо да центрира, леко се подхлъзна и ритнатата топка заблуди вратаря на гостите, като влезе необезпокоявана във вратата.
Виктор Янев бе близо до гола след четвърт час игра, но ударът му срещна гредата.
Второто попадение падна в 55-та минута, когато Владислав Златинов бе точен от пряксвободен удар.
Трето попадение падна 10 минути преди края, като Кирил Мутавджийски стреля остро, вратарят на гостите изби в краката на Денис Ангелов, който от близко не сгреши.
Пиринци почиват от днес до понеделник, когато следобед подновяват тренировки преди гостуването на ОФК Поморие след точно една седмица.

Състав на Пирин днес: Димитров, Адемов, Пушкаров, Гуцев, Кюсис, Пабло, Любомиров, Георгиев, Бастунов, Златинов и Янев.
След почивката в игра влязоха още : Ангелски, Митрев, Митев, Цолев, Ергин, Ангелов, Михайлов и Мутавджийски.