Пирин постигна първи успех за сезона, след като надделя с 2:1 срещу Ботев (Враца) в сблъсък от деветия кръг на Първа лига. В 45-ата минута Петър Занев имаше лошия късмет да си отбележи автогол, но секунди по-късно Станислав Костов изравни резултата с втория си гол за сезона, след като засече центриране от корнер на Радослав Цонев.

В 68-ата минута Красимир Станоев донесе победата на “орлетата” с дебютното си попадение за този шампионат, засичайки с глава чудесно центриране отдясно на Вячеслав Велев.

Тимът на Красимир Петров бе по-добрия на терена и създаде множество положения, но реализира само две от тях.

Пирин завърши мача с десет души, тъй като в 80-ата минута Венцислав Бенгюзов получи втори жълт и съответно червен картон.

В понеделник, 12.09, „орлетата“ гостуват на Арда в Кърджали в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

ПИРИН – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1

0:1 Петър Занев (45-автогол)
1:1 Станислав Костов (45+3)
2:1 Красимир Станоев (68)

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев (73 – 7.К.Василев), 31. Красимир Станоев (73 – 23.Казуки Такахаши), 18. Мартин Смоленски (90+3 – 6.Юлиан Попев), 3. Петър Занев, 17. Радослав Цонев (90+3 – 10.Славчо Шоколаров), 45. Христофор Хубчев, 29. Станислав Костов (83 – 9.Преслав Йорданов)

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов, 18. Клери Сербер, 20. Меси Биатомусока, 21. Жан Силва, 24. Стефан Гаврилов, 37. Том Зарандона, 88. Йохан Валбуена

Съдия: Станимир Тренчев

Жълти картони: Дюлгеров, Бенгюзов, Тасев, Занев, Смоленски (Пирин); Сербер, Валбуена (Ботев Враца).

Червен картон: Венцислав Бенгюзов (Пирин)