Пирин постигна първи успех за сезона, след като надделя с 2:1 срещу Ботев (فراتسا) в сблъсък от деветия кръг на Първа лига. В 45-ата минута Петър Занев имаше лошия късмет да си отбележи автогол, но секунди по-късно Станислав Костов изравни резултата с втория си гол за сезона, след като засече центриране от корнер на Радослав Цонев.

В 68-ата минута Красимир Станоев донесе победата на “النسور” с дебютното си попадение за този шампионат, засичайки с глава чудесно центриране отдясно на Вячеслав Велев.

Тимът на Красимир Петров бе по-добрия на терена и създаде множество положения, но реализира само две от тях.

Пирин завърши мача с десет души, тъй като в 80-ата минута Венцислав Бенгюзов получи втори жълт и съответно червен картон.

В понеделник, 12.09, „орлетата“ гостуват на Арда в Кърджали в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

بيرين – بوتيف (خلف) 2:1

0:1 بيتر زانيف (45-автогол)
1:1 ستانيسلاف كوستوف (45+3)
2:1 كراسيمير ستانويف (68)

بيرين: 21. يانكو جورجييف, 38. الكسندر ديولجيروف, 73. فينسيسلاف بينجوزوف, 19. فياتشيسلاف فيليف, 26. إيفان تاسيف (73 – 7.К.Василев), 31. كراسيمير ستانويف (73 – 23.Казуки Такахаши), 18. مارتن سمولينسكي (90+3 – 6.Юлиан Попев), 3. بيتر زانيف, 17. رادوسلاف تسونيف (90+3 – 10.سلافشو شوكولاروف), 45. خريستوفور هوبشيف, 29. ستانيسلاف كوستوف (83 – 9.بريسلاف يوردانوف)

بوتيف (فراتسا): 76. كراسيمير كوستوف, 8. دييغو فيرارسو, 9. دانيال جينوف, 14. Мартин Атанасов, 15. ميروسلاف مارينوف, 18. كلير سيربر, 20. ميسي بياتوموسوكا, 21. Жан Силва, 24. Стефан Гаврилов, 37. Том Зарандона, 88. Йохан Валбуена

يحكم على: Станимир Тренчев

Жълти картони: ديلجيروف, بينجوزوف, تاسيف, Занев, سمولينسك (بيرين); الصربية, Валбуена (بوتيف فراتسا).

Червен картон: فينسيسلاف بينجوزوف (بيرين)