Пирин постигна първи успех за сезона, след като надделя с 2:1 срещу Ботев (vratsa) в сблъсък от деветия кръг на Първа лига. В 45-ата минута Петър Занев имаше лошия късмет да си отбележи автогол, но секунди по-късно Станислав Костов изравни резултата с втория си гол за сезона, след като засече центриране от корнер на Радослав Цонев.

В 68-ата минута Красимир Станоев донесе победата на “những con đại bàng” с дебютното си попадение за този шампионат, засичайки с глава чудесно центриране отдясно на Вячеслав Велев.

Тимът на Красимир Петров бе по-добрия на терена и създаде множество положения, но реализира само две от тях.

Пирин завърши мача с десет души, тъй като в 80-ата минута Венцислав Бенгюзов получи втори жълт и съответно червен картон.

vào thứ hai, 12.09, „орлетата“ гостуват на Арда в Кърджали в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

PIRIN – BOTEV (MẶT SAU) 2:1

0:1 Pyotr Zanev (45-автогол)
1:1 Stanislav Kostov (45+3)
2:1 Krasimir Stanoev (68)

Pirin: 21. Yanko Georgiev, 38. Alexander Dyulgerov, 73. Vencislav Benguzov, 19. Vyacheslav Velev, 26. Ivan Tasev (73 – 7.К.Василев), 31. Krasimir Stanoev (73 – 23.Казуки Такахаши), 18. Martin Smolensky (90+3 – 6.Юлиан Попев), 3. Pyotr Zanev, 17. Radoslav Tsonev (90+3 – 10.Slavcho Shokolarov), 45. Hristofor Hubchev, 29. Stanislav Kostov (83 – 9.Preslav Yordanov)

botev (vratsa): 76. Krasimir Kostov, 8. Diego Ferareso, 9. Daniel Genov, 14. Мартин Атанасов, 15. Miroslav Marinov, 18. Claire Serber, 20. Messi Biatomusoka, 21. Жан Силва, 24. Стефан Гаврилов, 37. Том Зарандона, 88. Йохан Валбуена

Phán xét: Станимир Тренчев

Жълти картони: dilgerov, benguzov, Tasev, Zanev, Smolensk (Pirin); tiếng Serbia, Валбуена (Botev Vratsa).

Червен картон: Vencislav Benguzov (Pirin)