Pirin hoàn thành 1:1 tại chuyến thăm của Heber (Pazardzhik) trong trận đấu đầu tiên của mùa giải mới ở giải hạng Hai. Preslav Yordanov mở tỷ số ở phút 54 bằng cú sút chéo góc đẹp mắt, nhưng đến hết thời gian bù giờ, cầu thủ dự bị Georgi Karakashev đã gỡ hòa.
Първото полувреме предложи динамичен футбол, като игровото преимущество беше на страната на нашия отбор. В 9-тата минута Антон Карачанаков стреля към вратата, но Александър Любенов отби. В 18-ата минута Карачанаков премина през няколко бранители и продължи към Спас Георгиев отдясно, който пусна успореден пас за Преслав Йорданов, но той се размина на сантиметри с топката.
В 31-ата минута съдиите отмениха гол на Спас Георгиев заради засада. Повторенията от телевизионните камери показаха, че засада няма и голът е отменен неправилно.
Sau đó 4 минути Преслав Йорданов проби отляво и шутира, но Любенов успя да спаси. В самия край на първото полувреме Октай Хамдиев стреля отдясно, но вратарят ни Петър Петров улови. В 44-ата минута Спас Георгиев стреля силно, но право в ръцете на Любенов.
В първата минута на второто полувреме Станислав Манолев намери непокрития Преслав Йорданов в наказателното поле, който залъга противник и стреля, но в последния момент Гочев се хвърли на шпагат и предотврати отлична възможност за попадение.
В 54-ата минута Преслав Йорданов намери мрежата с хубав удар по тревата в далечния ъгъл, след като Карачанаков нахлу в половината на Хебър и намери с хубав пас своя съотборник.
В 77-ата минута Спас Георгиев бе намерен с отлично центриране от дълбочина и се озова сам срещу вратаря Любенов, успя да нанесе удар, но стражът на домакините успя да избие топката с крак.
В 88-ата минута Конър Хендерсън получи втори жълт и съответно червен картон. В последната минута на добавеното време след серия от рикошети топката стигна до Каракашев, който стреля, ударът му се отби в гредата и попадна в мрежата за крайното 1:1.
Следващият ни съперник е тимът на Янтра (Gabrovo). Мачът е на стадион „Христо Ботев“ в събота, 15 Tháng tám.
ХЕБЪР – ПИРИН 1:1
0:1 Preslav Yordanov (54), 1:1 Георги Каракашев (94)