Пирин разгроми Локомотив (София) с 5:1 в голямото дерби от 26-ия кръг на Втора лига. Така “орлетата” полетяха към Първа лига, повеждайки отново еднолично в класирането. Два гола на Гощелиани (5′ и 13′) дадоха ранен аванс на нашия отбор, а автогол на Стилиян Николов след удар на Мики Орачев намали разликата в резултата. Александър Дюлгеров (38’), Венцислав Бенгюзов (55’) и Андон Гущеров (76′) обаче нанесоха разгром на досегашния лидер във втория ешелон.
Тимът ни вече е с най-резултатната атака (53 гола) и най-добрата защита (22 допуснати), която досега бе тази на Локо (Сф). Пирин е и тимът с най-много победи (16).

Уорън Фийни направи две промени от загубата в Бургас. Капитанът Николай Бодуров се завръща след наказание от седем мача, а Венцислав Бенгюзов е другата промяна. Двамата влязоха на местата на контузения на последната тренировка Конър Хендерсън и Спас Георгиев, който бе наказан.

Петър Петров отново бе вратар, а Александър Дюлгеров, Бодуров Стилиян Николов и Архан Исуф бяха в защита. Орлин Старокин, Красимир Станоев и Венцислав Бенгюзов действаха зад Станислав Манолев, Антон Карачанаков и Гурам Гощелиани.

Двубоят стартира ударно за селекцията на Уорън Фийни, която успя да се разпише още в първите минути на двубоя.

След само 5 минути игра Антон Карачанаков задържа добре пред наказателното поле на Локо (София) и подаде на открилия се на левия фланг Станислав Манолев. Фланговият футболист от своя страна центрира прекрасно към Гурам Гощелиани, като на нападателя му бе нужно само едно докосване, за да вкара топката във вратата на Божидар Митрев и да открие за домакините.
8 минути по-късно Пирин вече водеше с 2 гола. След силно подаване напред Антон Карачанаков успя да поеме в наказателното поле, по прекрасен начин да елиминира двама противникови футболисти и да нанесе точен удар по посока вратата на Локомотив. Митрев не успя да улови топката и я изпусна, a пред него Марио Петков също не се ориентира добре. Така отново Гощелиани се оказа най-съобразителен, отне кълбото и от съвсем близка дистанция вкара, за да покачи резултата до 2:0.

Само 7 минути по-късно обаче “железничарите” успяха да върнат едно попадение. В една от атаките си гостите се настаниха в наказателното поле на Пирин. Диков подаде към Мики Орачев, който от границата на наказателното поле отправи силен изстрел. При летежа си кълбото се отклони от крака на Стилиян Николов, което обърка вратаря Петър Петров и доведе до намаляване на резултата в полза на Локомотив – 2:1.

Столичани пробваха един далеч изстрел в следващите минути, който мина покрай вратата.

В 38-ата минута Антон Карачанаков се освободи технично от Орачев, който го фаулира. Именно крилото центрира от свободния удар, а връхлитащият Дюлгеров с глава матира Митрев за трети път. Бранителят, който е бивш играч на “червено-черните”, не отпразнува попадението си от уважение към Локо.

Буквално при следващата атака Пирин можеше да реши всичко. Опитният Манолев бе изведен зад отбраната, но от добра позиция не уцели вратата и пропусна да вкара четвърти гол.

В 51-ата минута Николай Цветков поиска дузпа след подаване на Диков и шпагат на Дюлгеров, но Ивайло Стоянов бе близо.
Минута по-късно Петров със страхотно спасяване спря Диков. Високият таран стреля с глава под гредата от няколко метра, но стражът изби в корнер и запази преднината от двата гола.

В 55-ата минута Карачанаков намери Бенгюзов, който преодоля няколко бранители и с удар по земята прати топката в долния ляв ъгъл на Митрев за 4:1.

От този момент мачът се доиграваше. Старокин имаше две възможности, а Николай Цветков от фаул единствен застраши домакините. Малко преди края влезе Андон Гущеров, който с първото си докосване нанесе нов шамар на Локомотив. Бившият капитан на ЦСКА 1948 отбеляза първия си гол за Пирин, разписвайки се след хубаво подаване на Станислав Манолев, който отново бе изведен от Карачанаков.

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 5:1
1:0 Гощелиани (5)
2:0 Гощелиани (13)
2:1 С. Николов авт. (20)
3:1 Дюлгеров (38)
4:1 Бенгюзов (55)
5:1 Гущеров (87)

ПИРИН: Петър Петров, Архан Исуф, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Стилиян Николов, Орлин Старокин, Красимир Станоев, Венцислав Бенгюзов, Станислав Манолев, Антон Карачанаков, Гурам Гощелиани
ЛОКО (СФ): Божидар Митрев, Красимир Милошев, Деян Иванов, Марио Петков, Мики Орачев, Владимир Семерджиев, Матеус Роча, Валентин Николов, Николай Цветков, Томислав Павлов, Светослав Диков