Пирин загуби гостуването си от 25-ия кръг на Нефтохимик в Бургас с 1:2 и по този начин записа първо поражение след 13 поредни срещи без загуба в първенството. Въпреки загубата, „орлетата“ остават на върха в класирането заедно с Локомотив (София), който взе служебна победа срещу Кариана.

Гурам Гощелиани откри резултата в началото на срещата, но домакините стигнаха до обрата с два гола на Мохамед Брахими през второто полувреме. Двубоят премина под знака на изключително грубата игра на бургазлии, които завършиха мача с девет футболисти, след като първо Костадин Христов получи червен картон, а след това от игра бе отстранен и капитанът Николай Костов.

Мениджърът Уорън Фийни направи само една промяна в стартовия състав в сравнение с победата срещу Локомотив (Горна Оряховица) в последния кръг от първенството. Станислав Манолев се завърна след наказание и зае мястото на Венцислав Бенгюзов в средата на терена.

„Орлетата“ откриха резултата още в 4-ата минута, когато Конър Хендерсън обърна топката наляво към Спас Георгиев и той подаде успоредно на голлинията, където Гурам Гощелиани откри резултата отблизо. Това бе трети гол за грузинския нападател във втория му мач като титуляр в първенството.

Следващата възможност за нашия отбор дойде в 15-ата минута, когато включилият се в наказателното поле на съперника Александър Дюлгеров не успя да се разпише отблизо след силен удар с глава.
В 23-ата минута Гощелиани бе намерен на изгодна позиция с центриране отляво на Спас Георгиев, но стреля с глава в аут.

В 32-ата минута капитанът на домакините Николай Костов напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Николай Манчевски не успя да засече топката с глава от добра позиция. Четири минути по-късно Даниел Андреев опита параболичен удар, но топката мина над вратата на Петър Петров.

В 39-ата минута хубава атака на Пирин завърши с ляв диагонален удар на Конър Хендерсън, но топката мина покрай целта.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:1.

В 49-ата минута домакините изравниха резултата след контраатака. Мохамед Брахими се откъсна отляво, излезе сам срещу Петър Петров и го преодоля с диагонален шут в обратния ъгъл.

В 52-ата минута Брахими отново се откъсна отляво и стреля, но Петров спаси.

Шест минути по-късно Нефтохимик остана с човек по-малко, след като Костадин Христов извърши грубо нарушение срещу Александър Дюлгеров и получи втори жълт картон.

В 67-ата минута Брахими изведе Нефтохимик напред със силен удар от границата на наказателното поле, който попадна под гредата.

В 73-ата минута червен картон получи и капитанът на Нефтохимик Николай Костов за ново изключително грубо нарушение.

В 78-ата минута Преслав Йорданов уцели гредата след центриране на Андон Гущеров и удар с глава.

В петък, 9 април, Пирин се изправя срещу Локомотив (София) на стадион „Христо Ботев“ в дербито на върха от 26-ия кръг на Втора лига.

Нефтохимик: 13. Марин Орлинов, 31. Даниел Андреев, 3.Тодор Петков (15-98.Костадин Христов), 19.Петьо Иванов, 15.Сибил Карагьозов, 27.Николай Костов (к), 17. Май0къл Георгиев, 10.Даниел Георгиев (78-9.Лолала), 7.Мохамед Брахими, 99.Николай Манчевски (51-20. Венцислав Христов), 14.Уилсън.

ПИРИН: 99.Петър Петров, 13.Архан Исуф(75-10.Андон Гущеров), 38.Александър Дюлгеров, 14.Стилиян Николов, 8.Орлин Старокин, 31.Красимир Станоев, 11.Станислав Манолев (к), 71. Антон Карачанаков, 17.Спас Георгиев, 44.Конър Хендерсън (60-18.Преслав Йорданов), 25.Гурам Гощелиани.

Съдия: Михаел Павлов