Пирин записа трети пореден мач без поражение в Първа лига, след като завърши 0:0 при гостуването на Арда в мач от 10-ия кръг на шампионата. Въпреки че попадения не паднаха, двата тима изиграха интензивен двубой и създадоха положения и пред двете врати, макар и по-интересните ситуации да бяха през първото полувреме. Вратарят Янко Георгиев, който бе избран и за „играч на мача“ направи няколко отлични намеси през първото полувреме, а за нашия отбор добри положения за гол имаха Радослав Цонев, Станислав Костов и Красимир Станоев. След това равенство Пирин заема 13-то място с актив от 7 точки.

В следващия кръг тимът ни приема Локомотив (София). Мачът е в събота, 17.09, от 15:15 ч.

АРДА 0:0 ПИРИН

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 9. Тонислав Йорданов, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев;

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 19. Вячеслав Велев, 31. Красимир Станоев, 18. Мартин Смоленски, 3. Петър Занев (55-6.Юлиян Попев), 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров (70-23.Казуки Такахаши), 29. Станислав Костов (75-9.Преслав Йорданов), 45. Христофор Хубчев, 20. Чебраилс Макрецкис (76-7.Китан Василев).