Пирин постигна успех с 2:0 над Спортика в дербито на Благоевград от 10-ия кръг на Женското първенство по футбол. Катерина-Мария Равначка заби и двете попадения за нашите момичета. Интервю с Катерина-Мария Равначка от началото на сезона може да видите тук: https://bit.ly/3iwiDur
Дербито започна равностойно, а първият гол падна в 27-ата минута. Катерина-Мария Равначка се разписа с красив удар с глава. Топката се отби в гредата, след което попадна в мрежата на бившата вратарка на Пирин Милена Караколева.
В 41-ата минута друга бивша състезателка на Пирин – Лилия Бирова стреля от пряк свободен удар, но Мария Богданова успя да се намеси отлично.
В 55-ата минута отново Катерина-Мария Равначка се разписа в мрежата на Спортика. Тя излезе очи в очи с Милена Караколева и хладнокръвно реализира своето второ попадение в градското дерби.
До края на срещата гостите се опитаха да стигнат поне до гол, но защитата на Пирин се справи и заслужено спечели двубоя от 10-ия кръг на шампионата.

ПИРИН – СПОРТИКА 2:0
1:0 Равначка (27), 2:0 Равначка (55)
Стартови състави:
Пирин: Мария Богданова, Емили Дамянова, Силвия Джалева, Екатерина Иванова, Катрин Стойкова, Гергана Петрова, Фатма Крълева, Ани Дамянова, Ивана Христова, Катерина Равначка, Румяна Думбалова
Спортика: Милена Караколева, Ивета Андрейчева, Ивана Тодорова, Петя Монова, Василена Стефанова, Моника Башова, Гергана Хамкова, Мария Кърцувска, Елена Каменова, Ивана Чалъкова, Лилия Бирова