Пирин победи Левски с 1:0 в приятелска среща, играна на стадион “Георги Аспарухов” в София. Единственото попадение в срещата отбеляза Венцислав Бенгюзов в началото на второто полувреме. И двата отбора използваха много млади футболисти. Шанс за изява и в двата отбора получиха и играчи, които по-рядко получават игрови минути в официалните срещи.

Домакините започнаха по-активно и опитаха удари чрез Димитров в 7-ата минута и Найденов в 19-тата, но през първото полувреме Пирин имаше по-добри шансове за откриване на резултата. В 35-ата минута Иван Тасев предизвика спасяване от страна на стража Андреев.

В 41-ата минута Конър Хендерсън стреля опасно, но отново Андреев се намеси. Минута по-късно Николай Бодуров стреля от наказателното поле, но топката ср ещна гредата, а след това Андреев успя да се намеси преди топката да пресече голлинията.

В 48-ата минута Венцислав Бенгюзов откри резултата след като посрещна отбита от защитата на Левски топка със силен плътен удар с левия крак.

Пет минути по-късно Конър Хендърсън стреля покрай вратата от 20-тина метра. .

В 57-ата минута влезлият като резерва Васил Димитров получи удобна топка, но стреля в аут.

Десет минути по-късно Марио Кирев направи отлично спасяване след удар с глава на Георги Александров, след което топката се отби от напречната греда.

В 76-ата минута Марио Кирев направи още едно отлично спасяване, отразявайки удара на Преслав Бачев.

СЪСТАВИ

Левски: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 41. Георги Александров, 14. Денис Динев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 89. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 20. Димитър Костадинов, 35. Любомир Тодоров, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов

Пирин: 12. Ник Хенгелман (60-1.Марио Кирев), 23. Ивайло Тодоров, 5. Николай Бодуров, 45. Христофор Хубчев, 87. Христо Петров, 44. Конър Хендерсън, 73. Венцислав Бенгюзов (61-20.Димитър Законов) 17. Спас Георгиев (61-16.Николай Николов), 26. Иван Тасев, 21. Блеъринд Морина, 29. Станислав Костов ( 46-9.Преслав Йорданов).

Треньор: Уорън Фийни