Пирин завърши 0:0 при гостуването на Славия в мач от 27-ия кръг на Първа Лига. Така „орлетата“ записаха 6-ти пореден мач без загуба и вече са на 13-то място в класирането – на точка пред 14-ия Локомотив (София), който е с мач по-малко.

Стражът Максим Ковальов на няколко пъти демонстрира класата си и направи отлични спасявания. Така съвсем заслужено той бе избран за “Играч на мача” от телевизионните зрители на срещата. Веднъж и гредата спря домакините след изстрел с глава на Ивайло Марков.

В 3-ата минута Юго Комано се възползва от грешка на вратаря Вуцов, който изпусна топката след връщане на Йеленкович. Таранът на “орлетата” я отне, но докато се нагласи да стреля от малък ъгъл в празната врата, бранител в бяло изчисти в корнер.

Последваха три спасявания на Ковальов, който отрази удари на Николов, Сораков и Стоев.

В 35-ата минута опасен шут към вратата на домакините отправи Йорданов, но Вуцов плонжира и отрази. Стражът на “белите” се намеси подобаващо още веднъж, когато в 39-ата минута улови изстрел на Диане от 17-18 метра.

Десет минути след почивката Славия бе близо до откриване на резултата. Марков засече с глава центриране от корнер и прати топката в десния страничен стълб. Секунди по-късно Стоев шутира от двайсетина метра и затрудни Ковальов, който обаче за пореден път се намеси качествено и изби.

В 63-ата минута Ковальов направи поредно спасяване след подаване на Минчев и удар с глава на Николов. Последва центриране от корнер и удар на Марков в аут.

В заключителните секунди на срещата пред “белите” се откри още един добър шанс за попадение, но резервата Галин Иванов шутира над вратата от 16-17 метра.

В неделя, 7 април, от 20.15 ч. Пирин посреща шампиона Лудогорец в мач от 28-ия клъг на Първа лига.

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 5. Йеленкович, 55. Марков, 37. Керчев, 19. Нгуен, 71. Стоянов, 73. Минчев, 8. Стоев, 9. Сораков, 10. Николов

ПИРИН: 12. Ковальов, 6. Йорданов, 18. Лузайадио, 7. Дончев (90+3-20.Есало), 73. Бенгюзов (88-13.E.Георгиев), 28. Ягодинскис (46-4.Аюб), 14. Полонский (68-27.Върбанов), 77. Диане, 5. Бодуров, 83. Попадийн, 19. Комано