Локомотив СФ
ФК Пирин Благоевград

Новини

Пирин загуби от Банско с 0:2

Сборният отбор от юноши, играчи на проби в Пирин и останалите резерви от мача със Септември в събота, загуби с 0:2 от Банско в контрола играна днес на базата в с. Рилци.
За орлетата играха четирима състезатели на проби и основно юноши на тима, както и възстановяващият се от контузия Контохристос. В състава бяха още Митев, Била Атонио, Емил Петров и Габриел Да Силва.
Мениджърът на зелените Уорън Фийни ще остави с отбора и за следващата седмица френският нападател Мандьо Кейта, както и юношата на Локомотив Пловдив Филип Колев.
Головете за банскалии паднаха през второто полувреме – дело на Василев и Лечов, съответно в 47-та и 56-та минута.

Пирин и Ботев с нулево реми

Равенство в Стара Загора постигнаха футболистите на Пирин и Ботев Гълъбово. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, най-вече заради силния вятър от север, който носеше топката силно напред.
Първото полувреме бе с предимство за домакините, които изпълниха 7 корнера, затруднявайки максимално стража Ганев, но така и не се стигна до чисто положение за Ботев. Златинов имаше отлична възможност след четвърт час, но удар от границата на наказателното поле профуча над гредата.
Второто полувреме бе по силно за зелените, които пресираха и натискаха домакините. Благов имаше отлична възможност в 58-та минута, но не успя да насочи добре топката. Няколко статични положения, изпълнени от Хендерсън също създадоха опасност , но отново без шанс за гол.
Младият Тасев, който се появи в последните 20 минути създаде прекрасна възможност в 78-та минута, но прострелното му центриране не намери Златинов.
В самия край на мача и домакините имаха своя шанс, но нападател в червено пропусна от около десет метра.

В следващия мач орлетата играят у дома със Септември София, като двубоят е в петък от 17:30.

Пирин ще бъде пределно мобилизиран за Ботев. Алтипармаковски ...

ФК Пирин тръгва за Стара Загора утре и ще бъде пределно мобилизиран за победа срещу Ботев Гълъбов. Орлетата ще играят в събота на стадион „Трейс Арена“, като двубоят е с начален час 12:30.

„Подхождаме към всеки съперник с нужния респект, без значение дали имат проблеми и какви са те. Радваме се, че отборът на Ботев продължава с участието си, защото знаехме, че има вероятност, това да не се случи. Не пожелавам на никой футболен клуб да има финансови проблеми.“, заяви на днешната предмачова пресконференция мениджърът Уорън Фийни.

„Доволен съм от момчетата и старанието им, от отношението към тренировките и от проведената подготовка. Тримата юноши също се адаптираха добре и бяха приети от останалите. Ще разчитам на тях през сезона.“, обясни Уорън Фийни.

Днес клубът се раздели с един от чуждестранните си състезатели – Марян Алтипармаковски. Мениджърът съобщи на македонския нападател, че няма да разчита на него и двете страни стигнаха до споразумение за прекратяване на договора по взаимно съгласие.