ОФК Пирин постигна обрат в петата си поредна контрола от подготовката. Орлетата губеха на полувремето с 1:2 от Вихрен Сандански, но с два безответни гола през втората част постигнаха втора победа в тренировъчните мачове.

Мачът започна вихрено с гол на Веселин Любомиров още в 25-секунда, след като зелените пресираха добре, отнеха топката близо до наказателното поле и развиха добра атака.
В петата минута, при едно центриране от ляво, Митев не се ориентира добре и си отбеляза куриозен автогол за 1:1. В 37-та минута гостите поведоха в резултата, след като при статично положение отбраната на домакините не се ориентира правилно и Якимов от близо бе точен.
През втората част орлетата извършиха няколко смени и заиграха по-агресивно.
Златинов асистира отлично на Грозданов в 59-та минута, като последният бе безкомпромисен пред гола за 2:2. Петнадесет минути по-късно Златинов бе точен, след отличен пробив и подаване на Любомиров, за крайното 3:2.
Последната контрола от подготовката за Пирин ще бъде в събота от 14:30 на ст. Христо Ботев, а съперник ще бъде ФК Саса Каменица.