„Орлетата“откриха резултата в последните секунди на първата част, когато Аймен Суда отбеляза красив гол с левия крак. В последния момент от мача пък Калоян Кръстев донесе точката за “железничарите”.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на “железничарите”. След само 180 секунди игра Мартин Бачев отправи опасен удар с глава, но топката премина на сантиметри от целта.

В 15-ата минута звездата на Локомотив Карлос Франса отправи мощен удар по земя, но топката се отби в тялото на бранител на “орлетата”. Секунди по-късно и бившият играч на Пирин Красимир Станоев пробва своя късмет, но Максим Ковальов атрактивно изби в корнер.

В 24-ата минута капитанът на гостите Красимир Милошев отправи изненадващ удар от далечна дистанция, но не намери целта.

Десет минути по-късно Андрей Йорданов напредна по лявото крило и подаде успоредно на голлинията, където Юго Комано се размина да прати топката във вратата.

В последните секунди на първата част Пирин успя да поведе в резултата. Атакувашият футболист на тима Аймен Суда направи отличен пробив, след което стреля майсторски с левия крак, за да матира стража на Локомотив.

В първия четвърт час от началото на второто полувреме двата отбора не стигнаха до опасни положения пред някоя от двете врати.

В 62-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Пирин топката стигна до Валентин Николов, но опитът му премина над целта.

В последните секунди на срещата гостите от София все пак стигнаха до точката. Калоян Кръстев получи топката от Стив Траоре в наказателното поле. Централният нападател овладя с гръб към вратата, обърна се и отправи удар, с който зарадва феновете на Локомотив (София).

В класирането Пирин е 14-ти с актив от 16 точки три по-малко именно от Локомотив.

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1

1:0 Аймен Суда (45)

1:1 Калоян Кръстев (90+6)

Стартови състави:

Пирин (Благоевград): 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда, 4. Аюб Абу, 38. Александър Дюлгеров, 6. Александър Йорданов, 17. Борис Тютюков (71-9.Станислав Костов), 73. Венцислав Бенгюзов, 11. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев (78-27.Георги Върбанов), 83. Христо Попадийн, 19. Юго Комано

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 2. Гонсало Кардосо, 21. Антони Иванов, 31. Красимир Станоев, 10. Валентин Николов, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

СЪДИЯ: Васимир Ел-Хатиб

СТАДИОН: “Христо Ботев”, Благоевград