Пирин загуби гостуването си на Левски от 12-ия кръг на Първа лига с 0:3.

18-годишният Марин Петков отбеляза първите два гола в срещата, в 25-ата и 63-ата минута. Билал Бари добави още едно попадение в 90-ата минута. На вратата на „орлетата“ дебютира новият вратар Ник Хенкелман.

Най-доброто положение за гол за нашия отбор дойде при 1:0 в полза на домакините, когато в 56-ата минута Костов уцели напречната греда след страхотно воле от 18-19 метра.

В следващият кръг от първенството Пирин приема Царско село. Двубоят е в неделя, 31.10, от 14:15 ч. Преди това в сряда, 27.10, тимът ни гостува на Славия в 1/8 финален мач от турнира за купата на страната.

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 13. Николай Михайлов (к) – 4. Иван Горанов, 33. Хосе Кордоба, 3. Гьоко Зайков, 91. Драган Михайлович – 7. Георги Миланов, 21. Радослав Цонев – 11. Здравко Димитров (77′ – 20. Димитър Костадинов), 10. Борислав Цонев ж.к., 88. Марин Петков – 19. Билал Бари

Резерви: 65. Пламен Андреев (вр), 5. Христос Шелис, 6. Ивайло Найденов, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

ПИРИН (4-2-3-1): 12. Ник Хангелман – 45. Христофор Хубчев, 3. Петър Занев ж.к., 14. Стилян Николов, 38. Александър Дюлгеров – 73. Венцислав Бенгюзов (70′ – 9. Преслав Йорданов), 31. Красимир Станоев – 8. Орлин Старокин ж.к., 11. Станислав Манолев (к), 7. Мохамед Брахими (73′ – 71. Антон Карачанаков) – 29. Станислав Костов

Резерви: 1. Димитър Шейтанов (вр), 44. Конър Хендерсън, 2. Педро Ферари, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 6. Юлиян Попов

Старши треньор: Уорън Фийни