Пирин остава в Първа лига и през следващия сезон. “Les Aigles” постигнаха труден успех с 1:0 над Ботев (Vratsa) в сблъсък от 29-ия кръг на шампионата, осигурявайки си оставането в елита три кръга преди края. За пореден път в герой за тима на Радослав Митревски се превърна Станислав Манолев, който заби единственото попадение на стадион “Hristo Botev”.

Първата интересна ситуация в двубоя се откри пред вратата на гостите още в 4-ата минута. Красимир Тодоров отправи шут с левия крак, но Янко Георгиев се намеси майсторски, избивайки кълбото с една ръка в корнер.

В 9-ата минута Антон Карачанаков центрира от ъглов удар към Стилян Николов, който отправи добър изстрел с глава, mais au dessus de la porte.

В 20-ата минута “les Aigles” стигнаха до гол. Станислав Манолев получи възможност да стреля и за пореден път показа огромната си класа, реализирайки много красив гол с прецизен удар от далечна дистанция.

До края на първата част двата отбора не успяха да стигнат до интересни голови положения.

В 55-ата минута Николай Бодуров засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина покрай десния страничен стълб.

В 84-ата минута Юлиян Ненов отправи удар, но Янко Георгиев се намеси. Това бе и последното интересно положение в мача.

Le dimanche, 8 Mai, Пирин гостува на Царско село в мач от 30-ия кръг на шампионата.

BOTÉV (DOS) – PIRIN (BLAGOEVGRAD) 0:1

0:1 Manolev (20)

Compositions de départ:

Botev (Vratsa): 33. Христо Георгиев, 22. Diego Ferareso, 2 Валери Христов, 77. Martin Nikolov, 3. Луис Фелипе, 17. Chavdar Ivaylov, 94. Юлиян Ненов, 11. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров, 19. Brian Perea, 10. Теодор Георгиев

PIRIN: 21. Yanko Georgiev, 71. Anton Karachanakov (67-26.Ivan Tasev), 31. Krasimir Stanoïev (88-45.Hristofor Hubchev), 5. Nikolai Bodurov, 3. Pierre Zanev, 18. Svetoslav Diakov, 17. Thermes Georgiev, 11. Stanislav Manolev (88-73.Vencislav Benguzov), 15. Stilian Nikolov, 6. Julien Popev, 29. Stanislav Kostoff (75-9.Preslav Yordanov)

Източник на данни: Overlyzer