Пирин записа трети пореден мач без поражение в Първа лига, après qu'il ait fini 0:0 при гостуването на Арда в мач от 10-ия кръг на шампионата. Въпреки че попадения не паднаха, двата тима изиграха интензивен двубой и създадоха положения и пред двете врати, макар и по-интересните ситуации да бяха през първото полувреме. Вратарят Янко Георгиев, който бе избран и за „играч на мача“ направи няколко отлични намеси през първото полувреме, а за нашия отбор добри положения за гол имаха Радослав Цонев, Станислав Костов и Красимир Станоев. След това равенство Пирин заема 13-то място с актив от 7 points.

В следващия кръг тимът ни приема Локомотив (Sofia). Мачът е в събота, 17.09, de 15:15 h.

АРДА 0:0 PIRIN

Arda: 1. Анатолий Господинов, 2. Juniet Ali, 3. Умар Сако, 9. Тонислав Йорданов, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев;

PIRIN: 21. Yanko Georgiev, 38. Alexandre Dyulgerov, 19. Viatcheslav Velev, 31. Krasimir Stanoïev, 18. Martin Smolenski, 3. Pierre Zanev (55-6.Julien Popev), 17. Radoslav Tsonev, 10. Slavcho Shokolarov (70-23.Kazuki Takahashi), 29. Stanislav Kostoff (75-9.Preslav Yordanov), 45. Hristofor Hubchev, 20. Chebrails Makreckis (76-7.Kitan Vassilev).